دانلود مبحث 1 مقررات ملی ساختمان | ویرایش سال 1392

این محتوا را با شبکه های اجتماعی رو به رو به اشتراک بگذازید

امتیاز دهی به این محصول

دانلود مبحث 1 مقررات ملی ساختمان

مبحث 1 مقررات ملی ساختمان | تعاریف

مبحث 1 مقررات ملی ساختمان تحت عنوان تعاریف، در قالب یکی از مجموعه مباحث مقررات ملّی ساختمان به منظور آشنایی اولیه مهندسان و دست اندرکاران ساخت و ساز با الزامات، عناوین و بخشی از محتوي مباحث مقررات ملّی ساختمان و همچنین آشنایی با بعضی از تعاریف و اصطلاحات عمومی که در مباحث مذکور مورد استفاده قرار گرفته است، براي اولین بار در کشور تدوین شده است.

این مبحث در دو بخش ارائه می گردد. بخش اول به کلیات مباحث مقررات ملّی ساختمان و دامنه کاربرد آن ها پرداخته است و در بخش دوم، برخی از اصلاحات و تعاریفی که کاربرد آن ها در مجموعه مباحث مقررات ملّی ساختمان جنبه عمومیت دارد ارائه گردیده است.

در مقابل هر یک از اصطلاحات و تعاریف، شماره اي مشاهده می شود که بیانگر شماره مبحثی است که اصطلاح مورد نظر در آن مبحث، مورد استفاده قرار گرفته است. بدیهی است براي اطلاع از ضوابط فنی و اجرایی و همچنین آشنایی با تعاریف اختصاصی در هر مبحث، مراجعه به مبحث مربوطه الزامی است.

کمیته تخصصی تدوین مبحث 1 مقررات ملی ساختمان، ضمن انجام نظرخواهی هاي متعدد از صاحب نظران و اساتید فن و اعمال نظرات واصله در متن مبحث، آمادگی خود را جهت دریافت نظرات و پیشنهادات بمنظور اعمال در بازنگري مبحث و ارتقاي آن اعلام میدارد.

کمیته تخصصی مبحث اول مقررات ملّی ساختمان

کلیات مبحث 1 مقررات ملی ساختمان

مبحث اول مقررات ملّی ساختمان براي نخستین بار با هدف آشنایی اولیه مهندسان و بهره برداران با موضوعات و دامنه کاربرد و تعاریف به کار برده شده در مباحث مقررات ملّی ساختمان تدوین گردیده است. بدیهی است اگرچه در این مبحث به برخی الزامات مقرر در مباحث یاد شده پرداخته شده است لیکن به منظور اطلاع کافی و بهره برداری از محتویات و کلیات هر مبحث، مراجعه به مبحث مربوطه الزامی است.

در فصل اول مبحث 1 مقررات ملی ساختمان به کلیات مباحث مقررات ملّی ساختمان پرداخته شده است و در فصل دوم به تعاریف موجود در مباحث مقررات ملّی ساختمان پرداخته شده است.

پاورپوینت مبحث 1 مقررات ملی ساختمان

سایت معماری آرک وب مبحث 1 مقررات ملی ساختمان ویرایش سال 1392 که آخرین ویرایش حال حاضر می باشد را به صورت پاورپوینت آماده کرده است برای مشاهده اطلاعات بیشتر پاورپوینت مبحث 1 مقررات ملی ساختمان بر روی لینک کلیک کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟
دنبال کردن
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments