20 درصد تحفیف برای محصولات شیت لایه باز و مقررات ملی ساختمان تا پابان روز چهارشنبه 21  تیر ماه تمدید شد  

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

  کد تخفیف: KHB9

ابزار قاب بندی دیوار پلی یورتان ( ابزار قاب بندی پیش ساخته دیوار ) در مجموعه دکارت

این محتوا را با شبکه های اجتماعی رو به رو به اشتراک بگذازید

امتیاز دهی به این مطلب

قاب بندی دیوار و قاب بندی پیش ساخته دیوار یکی از مهم ترین قسمت های طراحی داخلی است. به طور مثال شما می توانید با طراحی دیوار اتاق پذیرایی  خود جلوه‌ی بسیار زیبایی به این فضا ببخشید. کلیه‌ی این ابزارهای مطرح شده در این مقاله در مجموعه دکارت قابل تهیه هستند. فقط کافی است که محصولات ابزارهای قابسازی پلی یورتان دکارت را با دقت بررسی نمایید، به صفحات گالری و ایده‌های مجموعه دکارت سر بزنید و با بررسی آن ها و در میان گذاشتن آن ها با کارشناسان مجموعه دکارت به بهترین طراحی برای فضای خود برسید.

قاب بندی روی دیوار ها با استفاده از ابزار قاب بندی دیوار (ابزار قابسازی دیوار) از جنس پلی یورتان بسیار سریع اجرا شده، ظرافت فوق العاده‌ای دارند و هماهنگی بسیار کاملی با انواع سبک های معماری دارند. لذا با توجه به کلیه‌ی این موارد می توان ابزارهای قاب سازی پلی یورتان دکارت (پلی اورتان) را یکی از جذابترین ایده های طراحی دکوراسیون برای دیوارهای داخلی نامید.

ما در مجموعه دکارت کاملترین ابزارهای قابسازی دیوار پلی یورتان (پلی اورتان) را در اختیار داریم و برای دغدغه‌های شما برنامه های بسیار منسجمی خواهیم داشت. پس با ما در مجموعه دکارت همراه و همقدم باشید.

انتخاب طرح، بافت، متریال و رنگ بر روی دیوارها به خاطر نقش  زیاد آن در دکوراسیون داخلی از مهمترین دغدغه‌های طراحان دکوراسیون داخلی است. انتخاب متریالی که در عین زیبایی و هماهنگی با باقی اجزای دکوراسیون داخلی به زودی از مد نیفتد و جذابیت خود را بزودی از دست ندهد که البته کار مشکلی خواهد بود.

با توجه به تعداد زیاد دیوارها در ساختمان، بسیاری از متریال هایی که در دیزاین دیوارها استفاده می‌شوند (کاغذ دیواری، ماربل شیت، ترمووود،آجر و …) قابلیت هماهنگی با سایر متریال ها را ندارند و استفاده همزمان آن ها با هم باعث عدم هماهنگی و شلوغی فضا می‌شود و به تنهایی هم نمی‌توان از آن ها در تمام دیوارها استفاده کرد. در نتیجه چون همجنس دیوار های ساختمان که معمولا نمای گچی دارند نیست یک عدم تقارن بین دیوارهای دیزاین شده با این متریال ها و دیوارهای ساده بوجود می‌آید که خوشایند نیست.

قاب سازی روی دیوار به خاطر ویژگی‌هایی که دارد یکی از جذاب‌ترین ایده‌ها برای دیزاین دیوارها می‌باشد. یکی از دغدغه های دیزاین دیوارها علی الخصوص در آپارتمان‌های کم متراژ امروزه استفاده از متریالی است که در عین زیبایی باعث شلوغی بیش از حد نشود و در ترکیب با دیگر اجزاء ساختمان هماهنگی داشته باشد.

قاب سازی روی دیوارها به خوبی پاسخگوی این نیاز هستند و چون همجنس دیوارها دیده می‌شوند می‌توان با کم و زیاد کردن تعداد قاب ها با توجه به سلیقه کاربر به راحتی این موضوع را مدیریت کرد و استفاده از آن در تمام دیوارها هم منعی ندارد فقط می‌توان دیوارهای کانونی و اصلی را پرکارتر و دیوارهای فرعی را سبک‌تر اجرا نمود. حتی وقتی که از آن به تنهایی برای دیزاین یک یا چند دیوار استفاده می‌شود، دیوارهای خالی بدون ابزار نا هماهنگ به نظر نمی‌رسند.

از ویژگی‌های جذاب دیگر ابزارهای قابسازی جهت کنترل هماهنگی با سایر متریال ها و یا کنترل شلوغی آزاردهنده،  خاصیت رنگ پذیری این ابزارهاست به طوری که می‌توان آن ها را با دیوار به صورت همرنگ رنگ آمیزی نمود. این کار باعث می‌شود تاکید روی ابزارهای قابسازی کم شود و با دیوار اصلی به صورت یک کل دیده شود که با اجرای این مهم، دیوارها در عین حال که دیزاین شده هستند اما شلوغی آزاردهنده‌ای نخواهند داشت.

قاب بندی پیش ساخته دیوار

روش های اجرای انواع قاب سازی روی دیوار

اگر بخواهیم از قاب سازی روی دیوار در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم ۳ روش پیش روی ماست.

در روش اول می‌توان به  استفاده از کار دست توسط استاد کار اشاره کرد که از مهمترین مشکلات آن زمانبر بودن کار ابزار زنی، تحت تاثیر بودن کیفیت کار با مهارت استاد ابزار زن و ضربه پذیر بودن و شکننده بودن خود ابزارهای گچی در زمان استفاده از ساختمان و هزینه بالای آن اشاره کرد.

در روش دوم از گچبری‌های پیش ساخته از جنس گچ می‌توان استفاده کرد که از مهم ترین مشکلات آن می‌توان به عدم ظرافت و تمیزی کار اشاره کرد که در اکثر مواقع نتیجه مطلوبی به همراه ندارد و از اصول دکوراسیون داخلی که بحث زیبایی هست به دور است.

روش سوم و بهترین و مهمترین روش، استفاده از ابزارهای پیش ساخته پلی یورتان هست که در آن سعی شده مشکلات ۲ روش قبلی مرتفع گردد و ودر عین حال ظاهری شبیه گچ داشته باشد.

خصوصیات گچبری‌های پیش ساخته پلی یورتان

خصوصیات گچبری‌های پیش ساخته پلی یورتان همچون کیفیت و ظرافت ابزارها، نصب سریع و آسان، مقاومت بالا و عدم شکنندگی در برابر ضربه فیزیکی، رنگ پذیر بودن  و… باعث شده به بهترین متریال جهت قابسازی روی دیوار بدل شده و مورد استقبال فراوان قرار گیرد.

شکل استفاده از قابسازی روی دیوارها به سبک مورد استفاده در دکوراسیون داخلی بستگی دارد.

شیوه قابسازی ابزارآلات قاب سازی پلی یورتان

در ادامه به بررسی شیوه قابسازی در ۳ سبک اصلی دکوراسیون داخلی میپردازیم.

۱) سبک مدرن در ابزارهای قابسازی پلی یورتان

در این سبک به طور کلی سادگی حرف اول را می‌زند. معمولا خطوط صاف و یا شکسته هستند و خطوط منحنی و قوسی شکل در آن جایی ندارند.

استفاده از وسایل تزئینی و تجملاتی در این سبک باید به حداقل ممکن برسد. در سبک مدرن حتما نیاز نیست که تقارن رعایت شود و استفاده از رنگ های خنثی و مات باعث زیباتر شدن و چشم نوازتر بودن این سبک می‌شود.

قاب بندی دیوار در این سبک معمولا روی دیوارهای اصلی و نقاط کانونی از ابزارهایی با سطح مقطع مکعب شکل به صورت خطوط صاف با طراحی مدرن اجرا می‌شود و معمولا ابزارها با دیوارها همرنگ می شوند.

۲) سبک کلاسیک در ابزارهای قابسازی پلی یورتان

در این سبک همانطور که از نامش پیداست یک سبک تجملی پر زرق و برق مربوط به طبقه اشرافی می باشد. در این سبک نظم و تقارن اهمیت زیادی دارد و اصالت و سنگینی زیادی در فضا وجود دارد.

طیف رنگی استفاده شده معمولا کرم قهوه‌ای است که با رنگ های طلایی ترکیب شده اند. بنابراین ابزارهای قابسازی این سبک دارای انواع گل، طرح و موتیف های کلاسیک هستند که در طول ابزارهای قابسازی تکرار میشوند.

۳) سبک نئوکلاسیک در ابزارهای قابسازی پلی یورتان

در واقع ترکیبی از ۲ سبک قبلی است یعنی همزمان بر ظرافت و پیچیدگی تمرکز دارد. به عبارت دیگر سبکی مجلل‌تر از سبک مدرن و متواضعانه‌تر از سبک کلاسیک است.

با توجه به سبک زندگی و سلیقه ایرانیان این سبک جزء پرطرفدارترین و کاربردی ترین سبک های معماری در کشور ما می‌باشد.

برای طرح های نئوکلاسیک ابزارها معمولا دارای خطوط برجسته و فرو رفته طولی هستند که اصطلاحا به آنها ابزارهای کشویی هم گفته می‌شود. این ابزارها می‌توانند در ترکیب با گل ها و موتیف‌های (موتیف ها یکی از عناصر تزئینی در معماری هستند که معمولا با الهام گرفتن از گل ها و اشکال اسلیمی به صورت گچبری یا نقاشی روی سقف و دیوار اجرا می شوند.) دکوراتیو به صورت محدود استفاده شوند که فضایی لوکس و در عین حال ساده را ایجاد می‌کنند.

ما در مجموعه دکارت مجموعه کاملی از گچبری سقف، ابزار پیش ساخته، گچبری دیوار، گچبری پیش ساخته، ابزار پلی یورتان، گچبری پیش ساخته پلی یورتان، گچبری آماده، ابزار پیش ساخته پلی یورتان، گچبری پلی یورتان، گچبری پیش ساخته دیوار، گچبری پیش ساخته سقف، قاب بندی پیش ساخته دیوار، قاب بندی دیوار و کلیه ی ابزار دکوراتیو از جنس پلی یورتان را برایتان مهیا کرده‌ایم.

شما می توانید با مراجعه به بخش ایده‌های وبسایت مجموعه دکارت به آدرس www.decartstore.co و بررسی ایده‌های ارائه شده و ارائه آن به همراه ابعاد فضای در دسترس خود به کارشناسان ما طراحی رایگان خود را از ما تحویل بگیرید.

پس ما در وبسایت مجموعه دکارت منتظر شما هستیم.

منبع: www.decartstore.co

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است و آرک وب هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟
دنبال کردن
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
تبلیغات
آخرین مطالب
آخرین محصولات
تبلیغات
تماس با ما

در صورت بروز هر گونه مشکل و سوالی میتوانید از طریق چت داخلی سایت و یا با آی دی تلگرام archwebadmin@ و پیج اینستاگرام archweb_ir@ با ما در ارتباط باشید.