ساختمان اداری الوند

این محتوا را با شبکه های اجتماعی رو به رو به اشتراک بگذازید

امتیاز دهی به این مطلب

4.4/5
ساختمان اداری الوند

مجتمع اداری الوند در بافت متراکم شهری در مرکز تهران بنا شده است . طرح یک پلان چهارضلعی ساده است که کل محوطه سایت را پوشش می دهد. دسترسی های ساختمان از دو بدنه اطراف و یک دسترسی فرعی از پشت ساختمان تامین می شود. چیزی که این مجتمع اداری ۱۲ طبقه را متمایز کرده ، دو لایه بودن نمای ساختمان است. در بیشتر قسمتهای لایه داخلی از شیشه استفاده شده است و لایه خارجی که نقش سایه بان را دارد از آلومنیومی ساخته شده است که بوسله لیزر بخشهایی از آن برش خورده و طرح ی ایرانی را خلق کرده است.

کانسپت استفاده شده در لایه خارجی نما از ترکیب مربع و دایره الهام گرفته شده که در فرهنگ ایرانی نماد بهشت دارد.

این کانسپت در دو طرف نمای بیرونی توسعه پیدا کرده است. لایه خارجی به عنوان یک محافظ از ساختمان در مقابل تابش مستقیم خورشید نگهداری میکند و فضای داخلی خوشایندی را برای افراد مهیا می سازد .

نورپردازی در میان دو لایه ی نما کوجب شده است تا ساختمان در شب به زیبایی بدرخشد. بخش هایی برش خورده از لایه نما از کاشی کاری گنبدها الهام گرفته شده است.

برج اداری الوند در میان هویت فرهنگی و نیازهای مدرنیته به یک تعادل دست یافته است.

طراحی این پروژه توسط گروه معماری “خواهران حریری” صورت گرفته است . مساحت این پروژه ۲۵۰۰۰ مترمربع می باشد و در سال ۲۰۱۶ ساخته شده است .

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟
دنبال کردن
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
آرمان

امتیاز بینندگان:5 ستاره

تبلیغات
آخرین مطالب
آخرین محصولات
تبلیغات
تماس با ما

در صورت بروز هر گونه مشکل و سوالی میتوانید از طریق چت داخلی سایت و یا با آی دی تلگرام archwebadmin@ و پیج اینستاگرام archweb_ir@ با ما در ارتباط باشید.