20 درصد تحفیف برای محصولات شیت لایه باز و مقررات ملی ساختمان تا پابان روز چهارشنبه 21  تیر ماه تمدید شد  

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

  کد تخفیف: KHB9

مجتمع تجاری سایه روشن | مهندسان مشاور معماری زما

این محتوا را با شبکه های اجتماعی رو به رو به اشتراک بگذازید

امتیاز دهی به این محصول

معمار: مهندسان مشاور معماری زما | رضا مفاخر

مکان: ساری، ایران

مساحت: ۱۲۰۰ مترمربع

سال: ۱۳۹۴

همکاران طراحی: شمسا مخبر،‌ سیمین رمضان پور

ارائه: محمد امینیان، حامد سرحدی، تینا رکنی

عکس: مسیح مستجران

بلوار فرح آبادْ ساری را به دریا متصل می‌کند؛ مسیر توریستی پر ترددی که در عین شاهراه بودن، تردد سنگین در آن صورت نمی‌گیرد. گذری که مثل تمام معابر شمال ایران، همان‌طور که عابر سمت نگاهش به دیواره­‌ی مسیر است، شهر ساری را به آرامش دریا می دوزد. بلواری که سکانس به سکانس و بنا به بنا در ذهن و خاطره‌ی انسان شکل گرفته، سایه روشنی از ساختمان‌هایی که زمان را روایت می کنند. روایتی که از منظر انسانی تا انسان دیگر معانی پرشماری می‌دهد

ایده‌ی اصلی طرح خلق نمایی است با ساختاری کاملا ایستا که به خاطر دینامیک بودن موقعیت ناظر شمایی از معماری تقابلی را ایجاد می‌کند. و تمامی این پویایی را با بهره گیری از تضاد مطلق دو سر طیف خاکستری آکروماتیک می‌آفریند؛ صفحاتی عمودی که یک روی سیاه و روی دیگر سفید دارند. چیدمان صفحات مذکور در طول دو وجه ساختمان که نبش کوچه قرار گرفته‌اند، تعداد نامحدودی سکانس پدید آورده که حاصل از میزان حضور سهم روی سیاه و روی سفید مدول نما در خلق سایه روشن آن لحظه از بنا می‌باشند. سکانس‌هایی از خاکستری‌های خنثی که در کنار بازتابی منحصر به فرد از پیرامون، بسته به موقعیت ناظر، سایه روشنی کروماتیک می‌آفریند که تنها متعلق به همان تجربه از همان کاربر است.

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟
دنبال کردن
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
آرمان شریف

امتیاز بینندگان:5 ستاره

تبلیغات
آخرین مطالب
آخرین محصولات
تبلیغات
تماس با ما

در صورت بروز هر گونه مشکل و سوالی میتوانید از طریق چت داخلی سایت و یا با آی دی تلگرام archwebadmin@ و پیج اینستاگرام archweb_ir@ با ما در ارتباط باشید.