خانه مد و لباس دیور اثر پیتر مارینو در سئول

این محتوا را با شبکه های اجتماعی رو به رو به اشتراک بگذازید

امتیاز دهی به این محصول

خانه مد و لباس دیور

اطلاات کلی پروژه

معمار: پیتر مارینو

مساحت:۴۴۰۸ متر مربع

سال ساخت:۲۰۱۵

محل:سئول،کره جنوبی

دیور

دیور

 

این ساختمان شش طبقه منعکس کننده میراث قدیمی و لوکس برند Dior در صنعت مد می باشد.طرح بوتیک جدید Dior در شهر سئول، عنصری منحصربه فرد از خانه مد و  استایل را به نمایش گذاشته است. معماری ساختمان دیور توسط طراح فرانسوی کرستین دپورتز آمپاک و طراحی و دکوراسیون داخلی آن توسط پیتر مارینو ارائه شده است. نمای ساختمان به وسیله پنل های بزرگی که شبیه گلبرگ های گل است طراحی شده که امضای نام تجاری این ساختمان می باشد

دیور

دیور

پیتر مارینو و دیور

پیتر مارینو  به دنبال ساخت اثری در حد و منزلت برند دیور بود و با توجه به موقعیت این اثر که در خیابانی پر از برند های مختلف در شهر سئول واقع شده است،میخواست بنایی کاملا شاخص را طراحی کند که تمام افراد مشتاق به ورود به این فروشگاه باشند به تعبری دیگر فضایی خاص برای مشتریان خاص برند خاص کریستین دیور.

 سطوح سیال و خطوط نرم بود  چیزی مثل موج‌های بافت ِ پارچه‌های این شرکت طراحی مد است.

 

دیور

کالبد سیال و ملایم بیرون از ساختار اصلی که توسط فلز و شیشه طراحی شده محافظت می کند. در واقع خطوط و صفحات کرو به نام تجاری اختصاص یافته اند. طراحی داخلی ساختمان شامل فضاهای جانبی برای لباس مردان، زنان، فضای نمایشگاه، سالن VIP و یک کافه مختص برند Dior می باشد که مشتریان از نوشیدن قهوه Pierre Herme لذت ببرند. پیتر مارینو معمار آمریکایی ترکیبی از خطوط دوار را از طریق متریال روی سقف، دیوار و کف به وجود آورده تا فضایی تحسین برانگیز در خور نام و اصالت این شرکت ارائه دهد.

در شهر سئول که همه ساختمان‌ها به شکلل مکعب‌مستطیل‌های شکل هم در کناره خیابان‌ها جا خوش کرده‌اند این ساختمان مثل یک مجسمه خوش تراش، معرف زیبایی و وقار برند کریستین دیور است و همگان را برای ورود به درونش تشویق می‌کند.

دیور

دیور

دیور

 

صفحات طراحی شده این ساختمان که به سمت آسمان اوج می‌گیرند و با خطوط مواج همدیگر را قطع می‌کنند از جنس فایبر گلاس هستند و با دقت و درستی ساخت قطعات هواپیما به هم متصل هستند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟
دنبال کردن
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
آرمان شریف

امتیاز بینندگان:5 ستاره

ناشناس

امتیاز بینندگان:5 ستاره

ناشناس

امتیاز بینندگان:1 ستاره